Past events

Premiera przedstawienia “Pchła Szachrajka” według Jana Brzechwy

Sunday, October 16, 2016, at 12:00pm

View Event Photos

"Pchła Szachrajka" według Jana Brzechwy

Spektakl dla dzieci w wieku od 6-12 lat po polsku

Teatr dla dzieci

Gdzie: Fundacja Kosciuszkowska 15 east 65 str NY 10065

Kiedy: 16 października 2016 godz 12:00 i 2:00 pm  

Information: Iza Laskowska  646-409-4783, iza@thekf.org

Bilety dla Członków KF.org: Dorośli $15, Dzieci $10

Standardowe bilety: Dorośli $35,  Dzieci $25

Bilety do kupienia od 10/03/2016.

Liczba miejsc ograniczona.

Kup bilet tutaj

O SPEKTAKLU

Kolorowe i pełne wdzięku przygody Pchły Szachrajki.

Pchła próbuje swoich "podłych "sztuczek w różnych sytuacjach. Dają się nabierać na nie wszyscy. Ale ,....do pewnego momentu.! Czy Pchla za swoje kombinacje zostanie ukarana? czy za swe "gałgaństwa" pójdzie do więzienia? Odpowiedz znajdziecie w naszym spektaklu.

Spektakl dla dzieci i dorosłych. Dzieci zaproście swoich rodziców do teatru! Dobrej zabawy życzy Polski Instytut Teatralny.

Producent: Polski Instytut Teatralny, NY

Partnerzy projektu: Polski Konsulat w NY, MSZ -Polska

Sponsorzy: Kościuszko Foundation, PSFCU

Sponsor medialny: Dobra Polska Szkoła, Kurier Plus, Polskie Radio910AM  

ZESPÓL "PCHŁY SZACHRAJKI"

Adaptacja tekstu, reżyseria:  Izabela Laskowska

Muzyka: Waldemar Wisniewski

Scenografia:  Sara Wechsler Kostiumy: Basia Malinowska

Występują: Max Kubiś, Anna Rak, Ewa Szewczyk

Pomoc tech: Z.Laskowski J.Pacia  

O PTI NY

Polish Theater Institute został założony w Nowym Jorku w 1984 i przez 32 lata był prowadzony przez Ninę Polan, pod której kierunkiem zrealizował kilkadziesiąt spektakli teatralnych i muzycznych dla Polaków mieszkających w USA. Po śmierci Niny Polan w 2014 r., PTI musiał skonfrontować się z kryzysem finansowym i koniecznością przebudowy organizacji. Pierwsze dwa lata pod nową dyrekcją PTI zadedykował polskim dzieciom, we współpracy z placówkami zajmującymi sie edukacja dzieci. w Nowym Jorku oraz w New Jersey,CT,MA,RI,PA. Jesienią 2015 r. PTI zainicjował program "Edukacja poprzez teatr" zbudowany wokół poetyckich przedstawień oraz warsztatów teatralnych opracowanych specjalnie dla dzieci na etapie szkół podstawowych. Ta działalność ma na celu wprowadzić dzieci w magiczny świat teatru, propagować polską kulturę oraz wspomagać naukę języka polskiego w szczególnie atrakcyjny sposób. W pierwszym sezonie, 2015-2016, nasz spektakl "Jaś i magiczna fasola" obejrzało ponad 5,500 dzieci.  "Pchła Szachrajka" jest drugim przedstawieniem przygotowanym w ramach cyklu "Edukacja poprzez teatr". Premiera odbędzie się 16 października w Kościuszko Foundation. Kilka przedstawień w Nowym Jorku będzie dostępne dla ogólnej publiczności, a w styczniu / w lutym/ (wiosną) 2017 r. "Pchła Szachrajka" ruszy w trasę do szkół polskich na Wschodnim wybrzeżu. PTI jest organizacja typu non-­profit, działającą dzięki dotacjom sponsorów oraz poparciu widzów.

Event Photo Gallery

photo
1

 

<< Return to Past events